Робота медиків-добровольців ПДМШ – це стабілізаційні пункти, медеваки та реанімаційні евакуації. Це постійна небезпека, відсутність графіку та велика кількість роботи. Як проходять ротації ПДМШ на передовій?
Медевак — важлива ланка порятунку. Військові медики передають нам поранених, яких щойно евакуювали безпосередньо з лінії бойового зіткнення. Ми надаємо їм медичну допомогу і стабілізуємо їх під час транспортування до стабілізаційного пункту. Це надзвичайно ризикована робота: дрони, які полюють на швидкі, обстріли трас та постійна небезпека супроводжують кожен виїзд.
Стабілізаційні пункти: стабілізація перед транспортуванням
Тут працюють хірурги, травматологи, анестезіологи та медсестри. Стабілізація поранених включає знеболення, перев’язки, ПХО ран, дренування, тощо. Головне завдання цього етапу — стабілізувати пораненого та підготувати його до транспортування в госпіталь, де йому буде надаватись подальша медична допомога.
Реанімаційні евакуації — це про транспортування важких, нестабільних пацієнтів до госпіталів — складне завдання, яке потребує спеціального обладнання та злагодженої роботи команди професіоналів. Важкопораненим потрібен постійний моніторинг, киснева підтримка, стабілізація в дорозі, іноді доводиться застосовувати реанімаційні заходи, коли стан пораненого різко погіршується. На жаль, ворог постійно атакує шляхи евакуації — реанімаційні евакуації також завжди пов’язані з ризиком.
Небезпека — постійна. Дрони, які полюють на швидкі, КАБи, що б’ють по трасах, гради замість будильнику вранці. Ворог не зважає на червоні хрестики, намальовані на швидких, більш того, спеціально цілить у медиків.
Графік? Його немає. Бувають періоди інтенсивної роботи з постійними виїздами, а іноді — дні очікувань, адже часто поранених просто не вдається вивезти з поля бою, бо ворог постійно обстрілює шляхи евакуації. Важливо завжди бути готовим до виїзду, адже виклик може надійти будь-якої миті.
Як відпочивають медики? Читають, дивляться фільми, вишивають. Хтось пише наукові роботи, хтось вчиться в інтернатурі онлайн.
Так працює команда медиків-добровольців ПДМШ на фронті. Важко, часто небезпечно, але це необхідно, аби рятувати життя!
Нагадуємо: триває збір коштів на розхідники та запчастини для реанімаційного обладнання Weinmann. Долучіться, щоб допомогти рятувати життя на передовій!