Про ПДМШ

Десятий рік ми рятуємо поранених і лікуємо хворих на фронті. За цей час через лави ПДМШ пройшли сотні медиків-добровольців, які врятували тисячі життів і надали допомогу десяткам тисяч військових та цивільних.

Підтримати
Про нас

ПДМШ ім. Миколи Пирогова є найбільшим неурядовим проєктом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в районах бойових дій на території України. Ми почали рятувати поранених та хворих у прифронтових містах і селах Донбасу в 2014 році і відтоді невпинно працюємо там, де потрібна наша допомога.

Наша ідея
Діяльність зараз
Історія ПДМШ
Галерея

Ми переконані, що наш досвід сполучення ентузіазму і гнучкості добровольчого руху з системністю та стратегічністю державних підходів перетворює ПДМШ ім. Миколи Пирогова на унікальний проєкт, який закладає підвалини майбутньої доступної та високоефективної мобільної медицини в Україні. Ми віримо, що ПДМШ є паростком нової України, за яку не буде соромно перед усіма тими, хто заплатив за її незалежність та краще майбутнє найвищу ціну – поклав власне життя.

Переглянути презентацію

З перших днів нинішнього повномасштабного російського вторгнення ПДМШ ім. Миколи Пирогова розгорнувся в Києві та інших містах України та залучає своїх медиків і ресурси для боротьби з окупантами та лікування поранених українських захисників та цивільного населення. Наразі стабілізаційні пункти та медичні бригади та ПДМШ ім. Миколи Пирогова розгорнуті і працюють в Донецької області. За десять років на фронті ПДМШ перетворився з когорти відчайдухів на одну з легенд російсько-української війни.

1 грудня 2013 року
«Зачаття» ПДМШ

Допис Геннадія Друзенка, з якого все почалося.

Серпень 2014 року
Іловайська трагедія.

Кільканадцять медиків збираються допомогти Майдану. 

5 грудня 2014 року
День народження ПДМШ

Перша ротація ПДМШ вирушила на фронт

12-18 лютого 2015 року
Бойове хрещення ПДМШ

Робота ПДМШ під час Дебальцевської операції.

5 лютого 2016 року
Підписання Меморандуму

Підписання меморандуму між ПДМШ, МОЗ, Міноборони та Генштаб ЗСУ

28 лютого 2022 року
Початок великої війни

Розгортання в Києві за повномасштабного вторгнення.  

26-30 квітня 2022 року
Перебазування ПДМШ на Донбас

Відкриття баз на Сході України: Бахмут, Словʼянськ.  

Січень-липень 2023 року
Найгарячіший етап за великої війни

2 тисячі пацієнтів щомісяця – майже 20 тисяч за ці місяці.  

31 грудня 2023 року
30-тисячний пацієнт

Від думок про закриття ПДМШ до відновлення активної роботи.

Кілька десятків медиків, що відгукнулись на заклик Геннадія Друзенка, майбутнього співзасновника ПДМШ, у Facebook, надавали допомогу першим жертвам сутичок між поліцією та протестувальниками на вул. Банковій, біля адміністрації Президента.

1 грудня 2013 року
«Зачаття» ПДМШ

Допис Геннадія Друзенка, з якого все почалося.

Геннадій Друзенко та Євген Найштетик, які познайомились на Майдані 1 грудня 2013 року, вирішують організувати добровольчий польовий шпиталь як відповідь на неприйнятні втрати українських військ в перебігу Іловайської операції, обумовлені відсутністю належної та своєчасної медичної допомоги пораненим українським воїнам.

Серпень 2014 року
Іловайська трагедія.

Кільканадцять медиків збираються допомогти Майдану. 

Перша місія ПДМШ вирушає з Києва на охоплений війною Донбас. 16 грудня передова група ПДМШ зустрічається в Зеленопіллі з командуванням сектору “С” і того ж дня лікар-доброволець ПДМШ в Курахівській лікарні бере участь у порятунку пораненого бійця – першого пацієнта ПДМШ. Відтоді 15 грудня 2014 року вважається Днем народження Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова

5 грудня 2014 року
День народження ПДМШ

Перша ротація ПДМШ вирушила на фронт

ПДМШ брав активну участь в порятунку поранених в перебігу Дебальцевської операції

12-18 лютого 2015 року
Бойове хрещення ПДМШ

Робота ПДМШ під час Дебальцевської операції.

Підписання Меморандуму про взаємодію в рамках проєкту «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України

5 лютого 2016 року
Підписання Меморандуму

Підписання меморандуму між ПДМШ, МОЗ, Міноборони та Генштаб ЗСУ

Розгортання ПДМШ на базі Міжнародного фонду «Відродження» в Києві, евакуація першого пацієнта від початку великої війни з аеропорту «Жуляни» до Київської лікарні швидкої медичної допомоги

28 лютого 2022 року
Початок великої війни

Розгортання в Києві за повномасштабного вторгнення.  

Перебазування ПДМШ на Донбас, відкриття баз в Бахмуті та Слов’янську

26-30 квітня 2022 року
Перебазування ПДМШ на Донбас

Відкриття баз на Сході України: Бахмут, Словʼянськ.  

Це була найгарячіша пора за всю історію ПДМШ. Більше 2000 пацієнтів щомісяця. 19200 пацієнтів за 7 місяців роботи на фронті. Важкопоранені, ампутації, контузії, евакуації та робота 24/7.

Січень-липень 2023 року
Найгарячіший етап за великої війни

2 тисячі пацієнтів щомісяця – майже 20 тисяч за ці місяці.  

31 грудня 2023 року ми надали допомогу 30-тисячному пацієнту від початку великої війни. Напевно рік, що минув, був для ПДМШ вирішальним. Влітку через брак ресурсів ми навіть припускали, що ПДМШ припинить існувати як добровольче формування. Були готові до офіційної мобілізації та перетворення легендарного добровольчого підрозділу на медслужбу одної з військових частин. Але у Господа були на нас інші плани. Ми максимально скоротили чисельність на фронті, зменшили кількість локацій, екіпажів, працювали з останніх сил, але не зупинили роботу. Ми змогли вистояти, переформатуватись та з новими силами продовжили робити те, що вміємо робити найкраще – рятувати життя.

31 грудня 2023 року
30-тисячний пацієнт

Від думок про закриття ПДМШ до відновлення активної роботи.

Наша місія

ПДМШ – це паросток нової України, за яку не соромно перед тими, хто віддав за неї найдорожче – життя. Ми маємо амбіцію стати глобальним лідером, що встановлює світові стандарти ефективності надання медичної допомоги в умовах збройних конфліктів та природних/техногенних катастроф.

Рятуємо життя на фронті

ПДМШ був заснований у 2014 році з метою надання медичної допомоги в районах проведення антитерористичної операції (АТО), з травня 2018 – Операції об’єднаних сил. До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну наші медики-добровольці надали своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу понад 56 тис. пацієнтів. Загалом станом на березень 2024 року ми надали допомогу більш як 85 тис. військових та цивільних жертв російської агресії, включно з 32 тис. за два роки великої війни. Ми продовжуємо активно працювати на фронті — здійснювати евакуації, надавати медичну допомогу на стабілізаційних пунктах, лікувати. 

Будуємо реабілітаційний центр

Ми будуємо Навчально-тренінговий та реабілітаційний центр ПДМШ ім. Миколи Пирогова (НТРЦ). Заклад включатиме центр медичної підготовки лікарів-добровольців для роботи в зоні бойових дій та реабілітаційний центр для поранених. НТРЦ посилить діяльність ПДМШ і сприятиме стабілізації та успішній реінтеграції постраждалих в мирне життя.

Задаємо стандарти фронтової медицини

ПДМШ ім. Миколи Пирогова – це унікальний добровольчий підрозділ фронтових медиків. В порівнянні з Медичними силами ЗСУ та інших складових Сил оборони України ми маленькі, наче крапля в морі. Але це особлива крапля. Без державного фінансування, ми маємо найкращі евакуаційні реанімобілі, найкраще медичне обладнання, вмотивованих добровольців. Наша місія – впроваджувати передові технології та встановлювати стандарти. І якщо ЗСУ можна порівняти з великим заводом, то ПДМШ – це конструкторське бюро фронтової медицини

Творимо нову Україну

Все, що є в ПДМШ - зроблено нашими власними зусиллями та завдяки підтримці наших донорів, благодійників та звичайних небайдужих людей. Без державного фінансування, з нуля. Якщо в ПДМШ - це вийшло, то значить це можливо!

Врешті-решт аби збудувати принципово кращу Україну, яка буде гідна тих, хто поклав за неї життя, нам потрібна критична маса таких «точок зборки» як ПДМШ.

Самовідданих та зухвалих команд, готових експерементувати, проектувати та втілювати майбутнє.

Мапа присутності
Наші потреби
Нагальні потребі
Потреби в добровольцях
Наші звіти
Збираємо кошти на бронемедевак ПДМШ
1 236 083 21%6 000 000
Розхідники і запчастини для реанімаційного обладнання Weinmann
511 400 88%583 268
Будівництво навчально-треніногового та реабілітаційного центру ПДМШ
100 000

Пацієнтів отримали медичну допомогу від медиків-добровольців ПДМШ

700

Медиків-добровольців надавали медичну допомогу в лавах ПДМШ в районах бойових дій

58

Локацій, в яких працювали медики-добровольці за час існування ПДМШ

9

Років на війні

Поширені запитання
Чим ПДМШ відрізняється від інших благодійних організацій?

ПДМШ – це формування цивільних медиків-добровольців, створене в 2014 році. Однойменний благодійний фонд з’явився згодом, коли стало зрозумілим, що російсько-українська війна – надовго, а ПДМШ виріс настільки, що виникла потреба створити свій офіційний «гаманець». Тому БО БФ «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» не є фондом-посередником, що акумулює кошти приватного сектора, купує щось на них і передає військовим частинам чи іншим бенефіціарам. Жертвуючи на ПДМШ, ви напряму підтримуєте медиків-добровольців. Кожен ваш донат дозволяє нам врятувати чиєсь життя.

Хто є засновником ПДМШ?

ПДМШ заснували в 2014 році Геннадій Друзенко та Євген Найштетік, що познайомились на Майдані 1 грудня 2014 року, коли на заклик першого з них були сформовані імпровізовані медичні бригади, які отримали бойове хрещення того ж дня у сутичках з «Беркутом» на вул. Банковій. Серед перших добровольців ПДМШ був Олег Шиба, який у серпні 2015 році став одним із засновників благодійного фонду «ПДМШ ім. Миколи Пирогова». Склад учасників фонду неодноразово змінювався і на сьогодні до його складу входять: Ігор Буйвол, Геннадій Друзенко, Світлана Друзенко, Тетяна Самойленко та Олег Шиба.

Як можна долучитись до ПДМШ?

Для того, щоб долучитись до ПДМШ потрібно заповнити форму запису в добровольці: https://www.pdmsh.ua/apply З огляду на поточні потреби, з вами зв‘яжеться менеджер з персоналу ПДМШ та надасть подальші інструкції.

За які кошти існує ПДМШ?

ПДМШ існує виключно за пожертви фізичних осіб та приватних компаній. За більш як 9 років роботи на фронті ПДМШ ніколи не отримував бюджетних коштів ані від українського, ані від іноземних урядів. В перебігу нашої історії ми реалізували кілька невеликих грантових проєктів за гроші ООН та Європейської Комісії. Одним з основних джерел фінансування ПДМШ до початку великої війни був проєкт «Ікони на ящиках від набоїв».